Acasă Sport Astra – Zire (Azerbaidjan) sau Differdange (Luxemburg) în turul II preliminar din...

Astra – Zire (Azerbaidjan) sau Differdange (Luxemburg) în turul II preliminar din Europa League

6
DISTRIBUIȚI

Astra va juca primul meci în deplasare, pe 13 iulie, iar returul pe teren propriu, în data de 2 iulie.
Partidele din prima manșă a turului I vor avea loc pe 29 iunie, iar jocurile din manșa secundă sunt programate pe 6 iulie.
FK Zira va disputa marți un meci amical în Turcia, cu campioana României, FC Viitorul.
Dinamo și CS Universitatea Craiova vor intra direct în turul al treilea preliminar al competiției.

Astra are coeficient 17.870, fiind depăşită din acest punct de vedere doar de Maccabi Tel-Aviv (23.375) care va juca în primul tur preliminar şi de Galatasaray (58.840) care va intra în competiţie din turul secund.

UEFA Europa League, turul I preliminar

  • Maccabi Tel-Aviv (Israel) – Tirana (Albania)
  • Kairat Almaty (Kazakhstan) – Atlantas (Lituania)
  • Beitar Jerusalem (Israel) – Vasas (Ungaria)
  • Ordabasy (Kazakhstan) – Široki Brijeg (Bosnia)
  • Crvena Zvezda (Serbia) – Floriana (Malta)
  • Valletta (Malta) – Folgore (San Marino)
  • Ventspils (Letonia) – Valur Reykjavík (Islanda)
  • St Johnstone (Scoţia) – Trakai (Lituania)
  • Odd (Norvegia) – Ballymena United (Irlanda de Nord)
  • Shakhtyor Soligorsk (Belarus) – Sūduva (Lituania)
  • Mladost Lučani (Serbia) – İnter Bakı (Azerbaijan)
  • Chikhura Sachkhere (Georgia) – Altach (Austria)
  • Fola Esch (Luxemburg) – Milsami Orhei (Moldova)
  • Partizani (Albania) – Botev Plovdiv (Bulgaria)
  • UE Santa Coloma (Andorra) – Osijek (Croaţia)
  • Zaria Balti (Moldova) – FK Sarajevo (Bosnia)
  • Bala Town (Ţara Galilor) – Vaduz (Liechtenstein)
  • VPS Vaasa (Finlanda) – Olimpija Ljubljana (Slovenia)
  • Connah's Quay Nomads (Ţara Galilor) – HJK Helsinki (Finlanda)
  • SJK Seinäjoki (Finlanda) – KR Reykjavík (Islanda)
  • Shirak (Armenia) – Gorica (Slovenia)
  • Zirä (Azerbaijan) – Differdange (Luxemburg)
  • Vojvodina (Serbia) – Ružomberok (Slovacia)
  • Slovan Bratislava (Slovacia) – Pyunik (Armenia)
  • Rabotnicki (Macedonia) – Tre Penne (San Marino)
  • Rangers (Scoţia) – Progrès Niederkorn (Luxemburg)
  • Domžale (Slovenia) – Flora Tallinn (Estonia)
  • Crusaders (Irlanda de Nord) – Liepāja (Letonia)
  • Nõmme Kalju (Estonia) – B36 Tórshavn (Insulele Feroe)
  • Levadia Tallinn (Estonia) – Cork City (Irlanda)
  • Dacia Chisinau (Moldova) – Shkëndija (Macedonia)
  • Levski Sofia (Bulgaria) – Sutjeska (Muntenegru)
  • Irtysh Pavlodar (Kazakhstan) – Dunav Ruse (Bulgaria)
  • Jagiellonia Białystok (Polonia) – Dinamo Batumi (Georgia)
  • Željezničar (Bosnia) – Zeta (Muntenegru)
  • AEK Larnaca (Cipru) – Lincoln (Gibraltar)
  • Midtjylland (Danemarca) – Derry City (Irlanda)
  • Dinamo Minsk (Belarus) – NSÍ Runavík (Insulele Feroe)
  • Ferencváros (Ungaria) – Jelgava (Letonia)
  • Lyngby (Danemarca) – Bangor City (Ţara Galilor)
  • Trenčín (Slovacia) – Torpedo Kutaisi (Georgia)
  • Lech Poznań (Polonia) – Pelister (Macedonia)
  • Mladost Podgorica (Muntenegru) – Gandzasar-Kapan (Armenia)
  • Videoton (Ungaria) – Balzan (Malta)
  • AEL Limassol (Cipru) – St Joseph's (Gibraltar)
  • Skënderbeu (Albania) – Sant Julià (Andorra)
  • Haugesund (Norvegia) – Coleraine (Irlanda de Nord)
  • Stjarnan (Islanda) – Shamrock Rovers (Irlanda)
  • IFK Norrköping (Suedia) – Prishtina (Kosovo)
  • AIK (Suedia) – KÍ Klaksvík (Insulele Feroe)

Turul se va juca pe 29 iunie, iar returul pe 6 iulie.

Sursa: romaniatv.net

Comments

comments

DISTRIBUIȚI