Acasă Sport Astra află cu cine joacă în turul II din UEFA Europa League

Astra află cu cine joacă în turul II din UEFA Europa League

6
DISTRIBUIȚI

Astra are coeficient 17.870, fiind depăşită din acest punct de vedere doar de Maccabi Tel-Aviv (23.375) care va juca în primul tur preliminar şi de Galatasaray (58.840) care va intra în competiţie din turul secund.

UEFA Europa League, turul I preliminar

  • Maccabi Tel-Aviv (Israel) – Tirana (Albania)
  • Kairat Almaty (Kazakhstan) – Atlantas (Lituania)
  • Beitar Jerusalem (Israel) – Vasas (Ungaria)
  • Ordabasy (Kazakhstan) – Široki Brijeg (Bosnia)
  • Crvena Zvezda (Serbia) – Floriana (Malta)
  • Valletta (Malta) – Folgore (San Marino)
  • Ventspils (Letonia) – Valur Reykjavík (Islanda)
  • St Johnstone (Scoţia) – Trakai (Lituania)
  • Odd (Norvegia) – Ballymena United (Irlanda de Nord)
  • Shakhtyor Soligorsk (Belarus) – Sūduva (Lituania)
  • Mladost Lučani (Serbia) – İnter Bakı (Azerbaijan)
  • Chikhura Sachkhere (Georgia) – Altach (Austria)
  • Fola Esch (Luxemburg) – Milsami Orhei (Moldova)
  • Partizani (Albania) – Botev Plovdiv (Bulgaria)
  • UE Santa Coloma (Andorra) – Osijek (Croaţia)
  • Zaria Balti (Moldova) – FK Sarajevo (Bosnia)
  • Bala Town (Ţara Galilor) – Vaduz (Liechtenstein)
  • VPS Vaasa (Finlanda) – Olimpija Ljubljana (Slovenia)
  • Connah's Quay Nomads (Ţara Galilor) – HJK Helsinki (Finlanda)
  • SJK Seinäjoki (Finlanda) – KR Reykjavík (Islanda)
  • Shirak (Armenia) – Gorica (Slovenia)
  • Zirä (Azerbaijan) – Differdange (Luxemburg)
  • Vojvodina (Serbia) – Ružomberok (Slovacia)
  • Slovan Bratislava (Slovacia) – Pyunik (Armenia)
  • Rabotnicki (Macedonia) – Tre Penne (San Marino)
  • Rangers (Scoţia) – Progrès Niederkorn (Luxemburg)
  • Domžale (Slovenia) – Flora Tallinn (Estonia)
  • Crusaders (Irlanda de Nord) – Liepāja (Letonia)
  • Nõmme Kalju (Estonia) – B36 Tórshavn (Insulele Feroe)
  • Levadia Tallinn (Estonia) – Cork City (Irlanda)
  • Dacia Chisinau (Moldova) – Shkëndija (Macedonia)
  • Levski Sofia (Bulgaria) – Sutjeska (Muntenegru)
  • Irtysh Pavlodar (Kazakhstan) – Dunav Ruse (Bulgaria)
  • Jagiellonia Białystok (Polonia) – Dinamo Batumi (Georgia)
  • Željezničar (Bosnia) – Zeta (Muntenegru)
  • AEK Larnaca (Cipru) – Lincoln (Gibraltar)
  • Midtjylland (Danemarca) – Derry City (Irlanda)
  • Dinamo Minsk (Belarus) – NSÍ Runavík (Insulele Feroe)
  • Ferencváros (Ungaria) – Jelgava (Letonia)
  • Lyngby (Danemarca) – Bangor City (Ţara Galilor)
  • Trenčín (Slovacia) – Torpedo Kutaisi (Georgia)
  • Lech Poznań (Polonia) – Pelister (Macedonia)
  • Mladost Podgorica (Muntenegru) – Gandzasar-Kapan (Armenia)
  • Videoton (Ungaria) – Balzan (Malta)
  • AEL Limassol (Cipru) – St Joseph's (Gibraltar)
  • Skënderbeu (Albania) – Sant Julià (Andorra)
  • Haugesund (Norvegia) – Coleraine (Irlanda de Nord)
  • Stjarnan (Islanda) – Shamrock Rovers (Irlanda)
  • IFK Norrköping (Suedia) – Prishtina (Kosovo)
  • AIK (Suedia) – KÍ Klaksvík (Insulele Feroe)

Turul se va juca pe 29 iunie, iar returul pe 6 iulie.

Sursa: romaniatv.net

Comments

comments

DISTRIBUIȚI